גיוס עובדים – 3 הטעויות הנפוצות של מעסיקים (+וידאו)

כאשר ניגשים לגיוס עובדים – חשוב לשים לב ל 3 נקודות עיקריות, ולא לטעות בהם. טעויות נפוצות של מעסיקים עולות בבזבוז משאבי גיוס במקרה הטוב, ובקליטת עובד שיעזוב תוך זמן קצר במקרה הפחות טוב.

כמה הייתי רוצה לגייס עובדים מצוינים בדיוק כמו שאני מחפש. גיוס עובדים הינו תהליך שבו מציג מעמדים מעמדות ומנהל/מעסיק בוחן התאמתם לארגון, למעשה דומה הדבר לתהליך “מכירה” הדדית,  העובד את כישוריו וכישרונותיו והמעסיק את המשרה והארגון.

עוד פעם להתחיל לחפש עובד? אולי אשאר עם העובד הקיים?  רק מלחשוב על זה כואב לי כבר הראש. כמה פעמים מצאת עצמך מקבל החלטה שגויה רק כדי להימנע מלעבור תהליך גיוס נוסף.

להלן  פתרון ל 3  טעויות נפוצות מקרב מעסיקים :

  1. גיוס עובד בחוסר סבלנות לתהליך –  הפתרון :  גיוס טוב של עובד הוא תהליך קבלת החלטה שבה מעדיפים מעמד אחד על פני אחרים, את ההחלטה על הצורך בהחלפת עובד או קליטת עובד נוסף צריך לקבל בזמן ועוד לפני שחל משבר. מומלץ לתת לתהליך להתקדם על פי התוכניות המקוריות.  בחירת מעמד מתוך לחץ וחוסר סבלנות יוביל לטעות בקבלת החלטה.
  2. גיוס עובד מבלי שהוגדר תוכן העיסוק – הפתרון : גיוס טוב של עובד כאשר הרוכש = המעסיק/מנהל,  יודע בדיוק איזה מוצר הוא רוצה. הגדר במדויק מה תוכן העיסוק של בעל התפקיד אותו תרצה לאייש. הפעל דמיון ממוקד כיצד נראה לך העובד המצוין אותו תרצה לגייס בהתייחס לתפקיד המוצע. השכלה ידע  וניסיון מקצועי, יכולתו האישיותיות –  יכולות נדרשות  לדוגמא באם התפקיד ממוקם בין קבוצה של עובדים כאחד מהצוות לא מומלץ לקלוט אדם מסוגר, באם העבודה חוזרת על עצמה באופן קבוע כל היום ומקום העבודה באזור סגור לא כדאי לגיס עובד דינמי שמעניין בסיבת עבודה משתנה.
  3. גיוס העובד שהגיע אחרון לראיון רושם האחרון הוא שמשפיע – פיתרון :  על מנת להצליח בתהליך הגיוס, חשוב לראיין את כל המעמדים המומלצים בתהליך אחיד ושיוני, רק אז לבחור את המעמד המתאים לארגון שלך סיכויי ההצלחה טובים יותר.

 על טעויות נוספות והמלצות להשגת תוצאות מצוינות בגיוס  צור קשר עכשיו לקבלת יעוץ ראשוני בחינם מהמקצוענים שלנו  וקבל ליווי צעד אחר צעד לגיוס העובד המתאים ביותר.

Comments

comments